Třetí ročník – Helping dolls 2018


Portfolio Description
  • 0
  • 17.02.2019

V roce 2018 proběhla dražba ve známém pražském podniku SOHO, na reportáž z průběhu akce se můžte podívat ve videu zde:

Reportáž – Helping dolls 2018

 

 

MEDAILONKY – příprava Helping Dolls 2018

 

Velkou radost máme, že nás účastí na dalším charitativním ročníku poctila také špička slovenské designové tvorby. Jmenovitě: Marcel Holubec, Martin Hrča, Fero Miklosko, Boris Hanečka, Izabela Komjati, Michaela Bednarova,Lenka Sršňová a oděvní značka Nehera.

Děkujeme moc, že vám osud dětí není lhostejný. Máte náš obdiv i úctu.
Již brzy představíme výsledky práce Česko – slovenského přátelství.

 

AMBASADORKY

Je nám velkou ctí, že ambassadorkami letošního ročníku charitativní aukce Helping Dolls se staly herečky Kateřina Kaira Hrachovcová, Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková a šansoniérka a zpěvačka Dagmar Zázvůrková.

Proč právě ony? Každá z nich je nevyčerpatelnou studnicí energie a když se spojily pro představení Můžem i s mužem, bylo vše jasné. Znevýhodněné děti si právě takovou energií nabitou injekci zaslouží.

Dámy jdou během autorského představení na dřeň, odkrývají touhu po lásce. Nejen vlastní, ale každé ženy. A ta je vlastní i dětem. Proto došlo k propojení zdánlivě neslučitelných světů. Dámy děkujeme a těšíme se na spolupráci.

 

 

Oficiálním fotografem letošního ročníku charitativního projektu Helping dolls je Radim Kořínek. Znalci jeho jméno jistě mají v paměti, je právem řazený k předním českým profíkům ve svém oboru. Radim Kořínek je autorem několika publikací, fotí pro prestižní české magazíny. Věnuje se vlastní tvorbě, je dvorním fotografem mnoha celebrit.

Ujme se přípravy všech vizuálních materiálů potřebných pro samotnou aukci. Na práci s ním se velmi těšíme, je podnětná a zábavná. Radime, díky.

 

Veronika Krátká, designérka šperků

Jedinečné fotografie, které vám ukáží, jak vzniká panenka Veroniky Krátké, tvořící pod značkou TULLIPE. Mrkněte jí pod ruce, a když se bude výtvor líbit, zapojte se do dražby. Už 15.11. 2018 může být charitativní panenka vaše.

Veronika Krátká navrhuje a tvoří klenoty již jednadvacet let. Její zlatnická dílna pod značkou Tullipe sídlí druhým rokem na Lidické třídě u Polikliniky Jih. To, že jde o ryze rodinný podnik, dokládá i fakt, že zlatnická dílna sousedí s obchodem jejího muže, který pod značkou Fashionbikes propaguje městská retrokola. Styl a vkus je tak rodinným pojítkem.

 

Radek Zachariáš, zakázkový švec

Jak jste se dostal k projektu Helping Dolls?

O projektu Helping Dolls jsem se dozvěděl od Martina Lawarta. Viděl jsem panenku, kterou se svými kolegy zhotovili. Zaujala mě možnost uplatnění mých výtvarných schopností a zároveň tím přispět na dobrou věc.

Co vás inspirovalo při tvorbě loňské panenky?

Mojí prvotní inspirací bylo dílo Františka Skály. Díky němu jsem si znovu uvědomil jak důležitá je pro nás fantazie. Ta fantazie, kterou jsme jako děti používali naprosto přirozeně. Myslím si, že dítě nepotřebuje mít panenku, která má všechny detaily vyvedené v reálné podobě. Dokáže si je totiž snadno představit. Tím se právě dětská fantazie může rozvíjet.

Proto jsem se rozhodl přetvořit konkrétní panenku Barbie v neurčitou figurku. Moje panenka dává prostor fantazii. Když jsem přemýšlel, jakým způsobem bych změnil podobu panenky, stal se mou inspirací film “Kůže, kterou nosím” režiséra Pedra Almodóvara s Antonio Banderasem v hlavní roli. Tento film patří k mým oblíbeným. Třetí inspirací mi bylo ševcovské řemeslo. Moje práce, která mě živí už čtvrt století. Podle mého názoru jsou tím nejlepším doplňkem oděvu každé ženy černé lodičky na vysokém podpatku. Jsou pro mě symbolem ženské elegance, krásy a sex-appealu.

Jaká bude ta letošní?

Jaká bude letošní panenka, zatím nechci prozradit. Inspiraci už mám, ale o konkrétní podobě zatím ještě přemýšlím.

 

 

FOTOGALERIE

« 2 of 3 »